Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


PREDANÝ: Rodinný dom Hybe, veľký pozemok a záhrada, rozloha celkom 1666 m2, okres Liptovský Mikuláš

Ponúkam Vám na predaj samostatne stojaci rodinný dom s vlastným pozemkom a príslušenstvom k domu (hospodárska budova, maštaľ, garáž, altánok, dreváreň, stodola) nachádzajúce sa v Hybe, okres Liptovský Mikuláš.

Popis nehnuteľnosti

Ponúkam Vám na predaj samostatne stojaci rodinný dom s vlastným pozemkom a príslušenstvom k domu (hospodárska budova, maštaľ, garáž, altánok, dreváreň, stodola) nachádzajúce sa v Hybe, okres Liptovský Mikuláš.

 

DOM

- murovaný, k pôvodnému domu vpredu s čarom histórie postaveného z kameňa v r. 1887 bola urobená prístavba z tehál

- pozostávajúci na 1. nadzemnom podlaží  zo štyroch izieb, vstupnej chodby, prechodovej chodbičky, kuchyne, kúpeľne, WC, schodiska na 2. nadzemné podlažie a schodiska do 1. podzemného podlažia (obe schodiská vedú zo vstupnej chodby). Na 2. nadzemnom  podlaží sa nachádzajú chodba, manzardka s balkónom, udiareň a dve klenbové  miestnosti ako pôjd, ktoré by sa dali zobytniť. Zo vstupnej chodby vedú kamenné schody do pivnice o rozlohe 5m  x 5m, ktorá je klenbová, nachádza sa v prednej časti domu a je v nej studňa. Z domu a hospodárskej budovy by po renovácii mohol vzniknúť napr. aj penzión.

- strecha pôvodná, krytina škridla

- kúrenie na pevné palivo - v každej miestnosti sú pece, v dome sú dva komíny, voda je z obecného vodovodu, v pivnici je vlastná studňa, ohrev vody elektrickým bojlerom, odpadové vody do žumpy, rozvody elektriny pôvodné, plyn v dome zavedený nie je, no dá sa napojiť z hlavného rozvodu pred domom

- okná a dvere pôvodné drevené okrem 4 vpredu, ktoré boli menené za plastové, podlahy drevené okrem kuchyne, kúpeľne a chodby, kde sú dlažby (v kuchyni aj korok)

Za domami sa nachádza dvor s altánkom (postavený na jar 2020), za nimi veľká hospodárska budova postavená z kameňa na pevných základoch (hrúbka muriva cca 40cm) - v nej garáž, maštaľ, dreváreň; trámy sú drevené, krytina škridla. Výmera parcely, na ktorej sa nachádzajú dom, dvor a hospodárska budova predstavuje 735 m2. Veľkou výhodou budovy je východ aj na zadnú ulicu, ktorý sa prevažne využíva na prísun dreva, zásobovanie, prechod do stodoly a do záhrady.

Záhrada je oplotená, úžitková, pestuje sa v nej hlavne zelenina (stromy: 1 slivka, 1 jabloň). Stodola je stavba z dreva, krytina strechy škridla. Pred stodolou sa nachádza studňa.

Výmera parciel stodoly a záhrady je spolu 931 m2, sú úvahy o ich využití na výstavbu nového domu.

V Hybiach sa nachádzajú dva kostoly (evanjelický a rímsko-katolícky), pošta, škôlka, ZŠ, kultúrny dom, knižnica, futbalové ihrisko, telovýchovné zariadenie, obchod potravín a zmiešaného tovaru, mäsiareň, dobrovoľný hasičský zbor, pohostinstvo a i. Žije tu približne 1550 obyvateľov. Doprava - tri zastávky autobusu. Do Liptovského Mikuláša je odtiaľ cca 18km, do Liptovského Hrádku cca 9km, do Východnej cca 5km, výjazd na diaľnicu cca 2km. V okolí je pekná príroda na prechádzky, turistiku, zber lesných plodov, lyžiarske bežkárske trate, lyžiarske strediská cca 20km.

 

V prípade ďalších informácií a obhliadok ma neváhajte kontaktovať na tel. č. 0918 125 835, rada Vám všetky  nehnuteľnosti ukážem osobne. Pre kupujúceho zabezpečím bezstarostný prevod nehnuteľností, ktorý je už zahrnutý v cene.    

 

 *****  P R E D A N É  *****

Fotogaléria

Kontaktný formulár