Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


NA PREDAJ: Meštiansky zrekonštruovaný rodinný dom pre náročných, Nová ulica, Levoča

Ponúkam na predaj krásny zrekonštruovaný meštiansky dom v radovej zástavbe historických domov v Levoči v strede Novej ulice, pamiatkovo chránený. Dom má všestranné využitie, slúži ako generačné bývanie, má dve samostatné bytové jednotky, časť domu je využívaná na podnikanie, parkovať sa dá viacerými autami v podbrání, ktoré je prejazdné a aj pod prístreškom na dvore. Veľká hospodárska budova v dvornej časti poskytuje viaceré možnosti či už na podnikanie alebo ďalšie bývanie. Priestor záhrady a nádvoria je celý oplotený, majiteľom tak garantuje súkromie.

Popis nehnuteľnosti

Ponúkam na predaj krásny zrekonštruovaný meštiansky dom v radovej zástavbe historických domov v Levoči v strede Novej ulice, pamiatkovo chránený. Dom má všestranné využitie, slúži ako generačné bývanie, má dve samostatné bytové jednotky, časť domu je využívaná na podnikanie, parkovať sa dá viacerými autami v podbrání, ktoré je prejazdné a aj pod prístreškom na dvore. Veľká hospodárska budova v dvornej časti poskytuje viaceré možnosti či už na podnikanie alebo ďalšie bývanie. Priestor záhrady a nádvoria je celý oplotený, majiteľom tak garantuje súkromie.

Dom je dvojposchodový s pôjdom (cca 2,50 m vysoký) prejazdového typu, podpivničený, má viacpočetné klenby a drevené trámy. Jeho rozloha: 14,25 m x 21,75 m. Pôvodne stredoveký dom, v renesancii upravený. V 18. storočí barokovo adaptovaný. Väčšie zásahy boli vykonané v 20. storočí. Celková posledná úplná rekonštrukcia domu bola vykonaná súčasnými majiteľmi v období rokov 2004 - 2006. Orientácia: V - JV - JZ - Z. Výmera zastavanej plochy a nádvoria je 554 m2 a záhrady 110 m2.

Dom tvorí na prízemí rozsiahle prejazdné podbránie so vstupom do šatníka a podzemnej pivnice, vzadu do druhej pivnice a do dvora, hospodárskej budovy, záhrady a nadzemnej pivnice. Z podbránia travertínovým schodiskom sa dostanete do kancelárskych priestorov a obytnej jednotky (dolný byt) na prvom poschodí a vnútorným schodiskom do kotolne a ďalšej obytnej jednotky (horný byt).

2. POSCHODIE

- tvoria ho chodba, malý šatník, štyri izby, priestranná kúpeľňa s rohovou vaňou, umývadlom a WC, kuchyňa s balkónom a vstupom do klenbovej komory, z nej na pôjd, ktorý sa využíva na sušenie prádla (tzv. horný byt), z chodby je kamenné schodisko do podkrovia

1. POSCHODIE

- tvoria ho vstupná chodba, štyri izby, z ktorých dve sa používajú na kancelárie (k nim sa využíva ešte úložný priestor - archív) a ďalšie dve na bývanie (zadná izba je s kuchynským kútom a lodžiou), kúpeľňa s vaňou, umývadlom a WC (tzv. dolný byt), z chodby vedie travertínové schodisko na prízemie a lomené schodisko na 2. poschodie, kde na medziposchodí sa nachádza kotolňa slúžiaca na vykurovanie celého domu vrátane hospodárskej budovy na nádvorí.

PODZEMIE, PRÍZEMIE a NÁDVORIE

- v podzemí sa nachádzajú dve pivnice vzájomne prepojené s dvomi vstupmi z podbránia a studňa približne 4m hlboká (výška pivnice je cca 2m). Do jednej z pivníc sa prechádza cez šatníkovú miestnosť. Prízemie domu tvorí klenbové vysoké prejazdné podbránie, na ktoré nadväzuje prístrešok vo dvore (4,30 m x 6,30 m). Za ním je hospodárska budova.  Zadná časť dvora je zastrešená a je tam prechod na Baštovu ulicu, medzi ňou a domom sa nachádza oplotená záhrada, v nej v pravom zadnom rohu funkčná udiareň. V zadnej časti domu oproti prístrešku je tehlová klenbová nadzemná pivnica vhodná na uskladnenie ovocia (5,05 m x 4,60 m). Hospodárska budova má rozlohu 4,60 m x 20,60 m. Tvoria ju na prízemí priestory dielní a kotolňa na drevo-plyn, ktorá  dokáže vykurovať aj dom. Poschodie hospodárskej budovy sa nevyužíva, v budúcnosti by tam mohli byť skladové alebo výrobné priestory alebo obytné priestory na prenájom.

V dome na nachádzajú 3 funkčné komíny, ktoré sa toho času nevyužívajú. Strecha a krytina domu sú nové (RAL plech), na hospodárskej budove je pozinkovaný plech.  Kúrenie zabezpečuje kondenzačný plynový kotol zn. Viessmann 25 kW a radiátory, ohrev vody je samostatnou bojlerovou jednotkou, ktorá je trivalentná (kotol je 200 l). Podlahové kúrenie je v hornom byte v kúpeľni a kuchyni, v dolnom byte v zadnej  izbe a vo veľkej kancelárii. V dome boli vymenené rozvody vody, plynu, elektriny a kanalizácie, urobené nové omietky, obnovené drevené stropy (vo veľkej kancelárii úplne nový), vymenené drevené eurookná, zárubne a dvere, ktoré sú replikami pôvodných s úložnými priestormi zo smrekového masívu. 

CENA: 320.000,- EUR

V cene je aj rustikálny nábytok, ktorý opticky zapadá do interiéru meštianskeho domu.

Nezabudnite si pozrieť video, 3D prehliadku, 3D pôdorysy a pohľady z dronu.

V prípade ďalších informácií a obhliadok ma neváhajte kontaktovať na tel. č. 0918 125 835, rada Vám dom ukážem osobne. Pre kupujúceho zabezpečím bezstarostný prevod nehnuteľnosti, ktorý je už zahrnutý v cene.  

Videoprehliadka

3D scan

Fotogaléria

Bc. Beáta Kohiarová, RSc.

Vďaka viac než 12 ročným skúsenostiam na realitnom trhu pomáham ľuďom predať nehnuteľnosti bezpečne, výhodne a rýchlo.

Špecializujem sa na predaje a prenájmy v Levoči, Spišskej Novej Vsi a ich okolí, tu mám najviac predaných nehnuteľností a spokojných klietov. 

Začínala som s prácou realitnej maklérky v Spišskej Novej Vsi a moje prvé kroky po realitných cestách v roku 2010 boli pod značkou RE/MAX, s ktorou som ukončila spoluprácu v roku 2018 z osobných a rodinných dôvodov. V súčasnej dobe ma nájdete pod vlastnou značkou BEA REALITY Levoča, ktorá je členom Realitnej únie SR.

Práca realitnej maklérky ma skutočne baví a snažím sa ju robiť tak, aby boli moji klienti spokojní. Ľudia sa môžu na mňa obrátiť s dôverou, ak potrebujú riešiť svoje starosti či majú obavy s predajom, ak hľadajú človeka skúseného, vzdelaného, zodpovedného, čestného, trpezlivého, vytrvalého, s individuálnym a ľudským prístupom, ktorý im zabezpečí realitný servis, aký potrebujú.

Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšie o mne a o mojej práci pre klientov zaujíma, neváhajte ma kontaktovať. Rada sa s Vami stretnem osobne. Teším sa na spoluprácu.


Bc. Beáta Kohiarová, RSc.

Kontaktný formulár

Stiahnuť PDF